Kategoriler

Elastomerik Kauçuk Köpüğü Yalıtım Levhaları

Elastomerik Kauçuk Köpüğü Yalıtım Levhaları

Geniş üretim yelpazesi

Kanal yalıtımı için en uygun ebat olan; 100cm ve 120cm levha genişliğinde, 7 farklı kalınlık aralığında üretim.

Elastik yapısı sayesinde kanallarda oluşan titreşimi sönümlemeye yardımcı olur.

Yuvarlak ve kare kesitli kanallarda bant kullanımını azaltır ve fire oranını düşürür.

Havalandırma Ekipmanları kontak yapıştırıcı; kanal montajında verimli sonuç almaya yardımcı olur.

Fire oranı %2-3’lere indirir.

Kullanım sıcaklığı -40/+120 °C aralığındadır.

50-60 kg/m³ bir yoğunluğa sahiptir.

Elastomerik malzemenin ısı iletkenlik katsayısı (λ ≤ 0,034 W / mK) düşük olduğundan önemli ölçüde ısı transferini azaltır.

 ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Yüksek ısı yalıtım değerine sahip olan elastomerik kauçuk köpükler suya ve buhara karşı dirençli omalarının yanı sıra, UV(Ultra Violet-Mor Ötesi) ışınlarına, zorlu hava koşullarına, yağlara karşı da direnç özelliği taşımaktadır. Yüksek esneklik kapasitesiyle kullanım ve montaj kolaylığı sağlayan Elastomerik Kauçuk Köpükler, üzerinde mantar ve küf oluşumuna izin vermez.

Isı geçirgenlik katsayısı en önemli yalıtım özelliği teşkil eder. PA-FLEX’in kapalı hüzrelerinde hapsedilen durağan hava ve elastomerik malzemenin düşük ısı iletkenliği(0,038) sayesinde ısı transferinde önemli bir düşüş sağlanır. Düşük yalıtım değeri yüzey sıcaklığını da ideal değerlere ulaştırmaktadır.

Uygun yoğunluk ve kapalı hücre oranına göre üretilen pa-flex’in malzeme ve hücresel yapısı, su buharı geçirimine, uzun vadeli ve yalıtım verimliliğini garanti ederek yüksek direnç (7500) gösterir.

Havalandırma Ekipmanları elastomerik kauçuk köpüğü yangına karşı dirençlidir. Yangın anında alevin yatay ve düşey yönde ilerlemesine izin vermez. Bu özelliği ile yangın emniyeti için öngörülen tüm değerleri karşılamakta olup bina ve tesisatlarınızda güvenle kullanabileceğiniz yalıtım malzemesidir.

Isıtma, soğutma tesisatı, havalandırma sistemlerinde, endüstriyel proseslerde, tüm inşaat ve endüstriyel uygulamalarda elastomerik kauçuk köpüğü levha ve boru izolasyonu kullanılmaktadır.

Havalandırma Ekipmanları elastomerik kauçuk köpüğü izolasyonları kauçuk esaslı, kapalı gözenekli düzgün hücre yapısına sahip olup levha ve boru şeklinde üretilmektedir.

 

Levha Genişliği
(1000 mm)
Levha Genişliği
(1200 mm)
Kalınlık (mm) m²/Rulo m²/Rulo
6 mm 30 m² 36 m²
9 mm 20 m² 24 m²
13 mm 14 m² 16,8 m²
19 mm 10 m² 12 m²
25 mm 8 m² 9,6 m²
32 mm 6 m² 7,2 m²
50 mm 4 m² 4,8 m²